Kategoriler

Bebek Alışverişi

Bebek alışverişi

 

Kollarınızdayken bir gülümsemesi için dakikalarca kelimelerin kifayetsiz kalacağı bebeğinizi kucağınıza almadan, ilk anından ilerleyen aylara kadar kullanacağınız her şey için listeniz hazır mı? Değil mi! Öyleyse hemen bir kalem kağıt alın. Çünkü bu yazı alışveriş rehberiniz olacak.

Alışverişe başlamadan önce bebeğinizin cinsiyetini öğrenmenizde fayda var. Bebeğin cinsiyetini doğumda öğrenmek isteyen anne babalar için ise hem erkek hem de kız bebekler için kullanılabilecek renkleri tavsiye ediyoruz. Gelenekler her ne kadar güzel olsa da, siz bebeğinizin keyif alacağı rengi seçerken iki renkle yani mavi ve pembeyle sınırlı kalmayın.

Alışverişinize başlamadan önce aklınızdaki her soruyu bir kenara not edin. Bebeğiniz için size getirilmiş eşyalar varsa bunları dezenfekte etmeden kullanmayın.  İlk olarak alacağınız her malzemeyi hemen açıp bebeğinizin odasına yerleştirmeyin. Bebeğiniz üşündüğünüzden kilolu ya da zayıf doğabilir. Bu durumda açılmamış bebek eşyalarını iade edebilirsiniz.

Alacağınız bebek arabasının ya da benzeri taşıma eşyalarının kullanışlı olmasına dikkat edin. Süsler ve gereksiz ayrıntılar sizi zaman zaman zor durumda bırakabilir. Bebeğinizle ilgilenmek yeterince meşakkatli ve önemli bir iş olduğundan, ayrıntılardan ziyade size ve bebeğinize rahat hissettirecek özellikte eşyalara yönelin.

Alacağınız hiçbir malzemede bebeğinizin cildine ya da gözlerine zarar verecek içerik olmamasına dikkat edin. Onaylanmış ürünler kullanın ve mutlaka her ihtimale karşı bebeğinizin cildinin ürünlere reaksiyonunu kontrol edin.

Bebeğinizin, yemeği, banyosu, hastalanma ihtimali, gezmesi, giyinmesi, eğlencesi ve eğitimi için her türlü eşyayı edindiğinizde ise sırada evinizi hazırlamak gelecektir. Evinizde bebeğinizin güvenliğini tehlikeye atacağını düşündüğünüz eşyaları kaldırmalı, elektrik prizlerini kapamalı ve sivri köşeleri kaplamalısınız. Onun size ne zaman sürpriz yapıp yürüyeceğini bilmediğinizden, her zaman hazırlıklı olmalı ve pişmanlık ihtimallerini ortadan kaldırmalısınız.

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA
YORUMLAR
  • Şahsen bebeğim için alışverişe çıktığımda dayanamıyorum. O küçücük minyatür kıyafetleri görünce hemen alıyorum. Çocucuğuma her şey değer.Selim Katı