Kategoriler

ikizlerimi beklerken

 

İKİZLERİMİ BEKLERKEN

Her bebek çok özeldir ancak ikiz bebek sahibi olmak çok daha özel bir duygu olsa gerek… Maddi ve manevi her anlamda zor ama bir o kadar da mutluluk vericidir ikiz bebek sahibi olmak. Bu özel bebeklerin de çok özel ve ikiye katlanmış bir bakıma ihtiyaçları vardır. İhtiyaçlar çifter çifter alınır.

                Öncelikle bu tatlı ve birbirinin benzeri özel bebeklere, giysisinden arabasına, oyuncağından bakım/temizlik malzemesine kadar ikişer tane almanız gerekir. Bu da her şey için çift masraf anlamına gelmektedir. Bunun yanında bakım sürecinde de iki kat zaman harcamanız gerekir. Bu nedenle ikiz bebek büyütürken, bu süreçte planlı olup, bir yardımcıdan destek almak işinizi kolaylaştırır.

                İkiz bebek bakımında dikkat edilecek önemli bir nokta, bu özel bebeklerin, her birinin farklı karakterde olduğudur. Onların ayrı birer birey olduğu unutulmamalıdır. Onlara sevginizi eşit gösterdiğinizden mutlaka emin olun. Kendi özel seçimlerinde; giysi ve oyuncak gibi, onları özgür bırakın, arkadaş ve oyun seçimlerinde tavsiye verin ama yönlendirici olmayın. Her şeyi çifter kez düşünüp uygulamak çok yorucu olabilir, ancak her zaman sabırlı ve anlayışlı olun. İkizlerinize sevginizi eşit verdiğinizi hep gösterin ve bunu anladıklarından emin olun.  Sizin de istirahat ihtiyacınızın olması çok normaldir. Yakınlarınızdan yardım alarak, kendinize ve eşinize özel anlar yaratın. Unutmayın sizin iki kat dinlenmeye ihtiyacınız var.

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA
YORUMLAR
  • Sanırım yukarıdaki tavsiyeler sadece ikiz bebekler için değil bütün kardeş çocuklar için geçerli. Tıpkı peygamber efendimizin çocuklarına gösterdiği eşit ihtimam ve sevgi gibi ayırt edici olmamak gerekiyor.Güldemet firkat