Kategoriler

Filiz ŞEKER
İnsan Kaynakları Müdürü

YENİ ANNE

Bebeğimi görebilir miyim?" dedi (YENİ ANNE ) Kucağına minik bir bebek verildi. Mutlu anne, minik bebeğinin yüzünü görmek için yatağından doğruldu ve şaşkınlıktan adeta nutku tutuldu! Hayatında ilk defa bu kadar güzel bir yüz görüyordu. Karmaşık duygular içindeydi bebeğinden gözünü alamıyordu. Annelik böyle bir şey miydi?

Evlilik, annelik bana o kadar uzak kavramlardı ki; şu an çok şaşırıyorum kendime birisi bana bu kadar güzel bir kızımın olacağını söylese inanmazdım. Evleneli 11 yıl oldu ve yaklaşık 5 yıldır anneyim.
                       
Bu günlere gelmemi, bir meslek edinmemi sağlayan Annem ve bu  güzel yuvayı benimle  paylaşan, beni mutlu eden sevgili eşim kusura bakmayın  ama (ANNELİK) her şeyin üstündeymiş.

Annelik gerçekten çok harika bir duygu; bir mucizeye ortak olmak ve "Anne olunca anlarsın" ile başlayan her diyalogun anlam kazanması.

Hatta öyle bir duygu ki annelik duygusu; sanki bana gerçek anlamda hiç ihtiyaç duyulmamış gibi hissediyor insan.

İnsan işinden vazgeçer, arkadaşından vazgeçer ve hatta bazen her şeyden vazgeçer ama evlattan vazgeçmek neredeyse imkânsızdır.

Varsın adı bencillik olsun, evladımın bana her şeyiyle ihtiyacı olduğunu bilmek ve ömür boyu maddi manevi hep desteğimi isteyeceğini bilmek çok özel. Bence biz insanlar ihtiyaç duyulmaktan aldığımız hazzı hiçbir şeyden almıyoruz.

Kızıma baktığım zaman geleceği görüyorum. Oysa hiç önemsemezdim eskiden geleceği. Onun geleceğinde var olmak için kendime daha iyi bakmalıyım diye düşünüyorum mesela.

Ve... Daha çok okumalı, daha çok öğrenmeliyim; kızımın geleceğine katkıda bulunmak için.

Benim için 2. perde kızımla başladı. Perde kapanıp oyun bitince alkışımı alacam ve sahneden inicem.Fakat  o zamana kadar önceliğim (DİLA) hayatımda.

Merhaba ANNELİK, Merhaba KIZIM hoş geldin hayatıma….

Veee sevgili Annem yaşama sebebim!!  yaşıma rağmen  hala koruyup kollamaya çalışan iyilik meleğim Anneler gününü kutluyorum….

Bana bu kadar anlayışlı, yakışıklı :) beni seven, koruyan, kollayan, her gün değerli olduğumu hissettiren bir hayat arkadaşı doğurduğu için sevgili kayınvalidem  Anneler gününüzü kutluyorum   

Unuttum zannettin ama unutmadım seni !!

 Annem bilip, Annem gibi sevdiğim kadın, bugün sana hayatındaki en büyük mutluluk olan kızın tadında bir kutlama sunamasam da elimden, yüreğimden geldiğince Anneler Gününü kutlamak istedim. Anneler Günün kutlu olsun ablacığım.

Sen Annelerin en değerlisi en kıymetlisisin. O çınar gibi sığındığım  kollarının arasında binlerce çocuk barındırıyorsun yüzü ve yüreği güzel kadın

Tüm Anneler (GÜNÜMÜZ  KUTLU OLSUN)

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA