Kategoriler

Kadınların En Kutsal Emaneti

Kadınların En Kutsal Emaneti

   Daha bir kan pıhtısı iken hayatımızı kökünden etkileyen muhteşem varlığın adıdır bebek. Ona özlem duymak, onu hissetmek onu sahiplenmek birer annelik iç güdüsüdür aslında. 
   Annelik doğuştan, babalık ise sonradan olur derler. Hakkı ile yapılan annelik için, Cenab-ı Hakk Cennetini vadetmiştir. İnsan hayatını kökünden değiştirir. Neden mi? Çünkü ona adapte olursunuz. Ona planlar yaparsınız. Onu düşünmeden bir adım bile atmazsınız. Bebek işte, bebeğiniz, bebeğimiz , bebeklerimiz. Kalp atışını hissettiğiniz anda tarifi imkansız bir mutluluk yaşarsınız. Nasıl bir tarifi olabilir ki. İçinizde bir varlık, içinizde bir nefes taşıyorsunuz Allah ' ın izni ile. Bundan daha büyük bir mutluluk var mı ki? Elbette var. Onu kucağınıza almak, uykularınızın bölünmesi, onu emzirmeniz, onun büyüdüğünü görmek... Nasıl anlatılabilir ki bunlar! Bebek, bu kelime bile insanı heyecanlandırmaya yetmiyor mu sizce?  Bence artıyor bile.
   Bebek: heyecan, sabır, hüzün, mutluluk... Daha ne diyeyim ki! O, bu dünyada bir anneye verilen en büyük ve en kutsal emanettir.
 

4.6 5 4
YORUM YAP ve PUANLA
YORUMLAR
  • SüperTaner
  • harika ya çok güzel anlatmışabdullah er
  • seni tebrik ederim gercekten cok güzel yazmışsıntayfun tahir