Kategoriler

Ogün Genç
Web Tasarım Uzmanı

Hoş Geldin Minik Kahraman..

Hoş Geldin Minik Kahraman..

İlk Ses..

İlk Bakış…

İlk Dokunuş..

                                     Ve İlk Aşk..

Durun, durun sessiz olun bir dakika!.. Evet, evet geliyor ve işte dünyanın o an için tek önemli varlığına bakıyorsunuz… Kulağınıza hoş müzik edasıyla yaklaşan notalar, evet onlar bebeğinizin çığlıkları, ağlayışları.. Aslında ağladığına bakmayın az önce poposuna vurdu doktor amcası… Ondan bu yakarış, yoksa size bakıp tatlı tatlı gülümseyecekti annesi.

O yeryüzündeki en yakışıklı erkek ya da âşık olunacak en güzel kız.

Annesinin gözleri dolmuş ve ürkek ama hasret çekmişçesine kollarında, Babası gururlu ve mutlu ki eşinin alnına kondurdu öpücüğü… Ve nihayet o şanslı evlat kollarında annesinin.

Ne öncesi ne sonrası şuan sadece ânı düşünmekten başka bir şey yok kimsenin aklında.. Ve derin ama dertli değil sevinçli bir iç geçirir gibi huzurlu bir ifade vardı yüzlerinde.

Biraz geriye bakalım mı?  

İlk duyduğunuzda o kelimeyi: “Hâmilesiniz” “Anne olacaksınız” “Tebrikler Baba oluyorsunuz” hani şok olmuştunuz, heyecanlanmıştınız, eliniz ayağınız birbirine dolaşmıştı... Hatırladınız mı?

İlk aşerdiğinizde; Eşiniz önemli bir toplantıyı yarıda bırakıp o yağışlı havada çilekli dondurma aramıştı sizin için. Hindistan cevizini kırmaya uğraşırken ki hali eminim hala gözlerinizin önüne geliyor.

İlk dokunuşunuz: “Futbolcu olacak bu yahu” diyaloglarını hatırladınız mı? O zaman ilk tekmesini atmıştı işte.

İlk sancılarınız; “Anne geleyim mi?” diye yoklamıştı hani ufaklık sizi. O sancıları hatırladınız mı? Geliyoor dediğinizde korkudan bayılan eşinizi de ambulansa aldıklarındaki gülüşünüz aklınızdan çıkmayacak eminim. =) Hadi şimdi onca ânınıza noktayı koyma vakti, artık yeni bir serüven zamanı geldi. Bu hikâye artık minik bir kahramanın başrolünde devam edecek. Doya doya öpün onu. Artık karnınızda değil kalbinizde onun yeri...

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA
YORUMLAR
  • Çok sempatik olmuş =)Selin DURU