Kategoriler

Dünya Çocukları Kıyafetleri

Çocuk Kıyafetleri

Yapılan bir araştırmaya göre 10-19 yaşları arasındaki kızların%94’ü alışverişe çıkmanın bir tutku olduğunu söylüyor. 10 yaşına gelen çocuklar ünlü markaların cazibesine çoktan kapılmış oluyorlar.

Çocuklar, özellikle de kız çocukları 2,5-3 yaşına geldiklerinde, ne giyeceklerine kendileri karar vermek isterler.

Markalar da kendilerine daha küçük yaştan sadık müşteri kitlesi yaratmak için çocuk koleksiyonlarına büyük önem veriyor. Sonbahar için hazırlanan çocuk koleksiyonları sonbahar kadın ve erkek koleksiyonlarıyla büyük benzerlik gösteriyor.

Ceket, broş, bolero ve dantelli bluzlar kız; bol pantolon, baklava desenli süveter, kareli veya çizgili gömlekler erkek çocuklar için. Kızların favori rengi hâlâ pembe, erkekler ise maviye eskisi kadar ilgi göstermiyor.

Hem yetişkin hem de çocuk koleksiyonu üreten markaların çocuk tasarımları, kadın ve erkek koleksiyonlarının neredeyse aynısı. Bu mağazalarda kızlara pembe, erkeklere mavi giydiren klasik çocuk modellerine rastlamak pek mümkün değil.

Yetişkin giyim tarzlarını koruyarak çocuklara uyarlayan markalarda çocuk giyimiyle ilgili her türlü detaya ulaşmak mümkün.

Çocuk giyiminde de abiye, spor ve günlük kıyafet gibi ayrımlar var. Bazı markalar spor ağırlıklı ürünler satarken, bazıları ise kabarık etekler, pullu, taşlı, dantelli bluzlar, simli ayakkabılardan oluşan abiye giysiler sunuyor. Diğer bir kısım markalarda ise çoğunlukla günlük giysiler bulunuyor.

Kızlarda genelde bol aksesuar var

Kız çocuklarında en çok çiçek desenli modeller tercih ediliyor. Pembe ve mor tonlarının kullanıldığı koleksiyonlarda, mus çorap üstüne farklı kumaş ve desenlerde mini etekler, altına da spor ayakkabı giyiliyor.

Kız çocuk modasında kadın modasının esintilerini görmek mümkün. Kadın ceketleri, bolerolar, dantelli, pul ve boncuk işlemeli, tüy detaylı tişört ve bluzlar kızların vazgeçilmezleri arasında.

Bazı aksesuar markalarında çocuklara ayrılan bölümler oldukça büyük. Kızlar aksesuar konusunda anneleri kadar iddialı. En çok tercih edilen aksesuarlar ise çiçekli detaylar, fiyonklar, yaka iğneleri ve tüyler.

Erkeklere mavi yerine kırmızı

Erkek çocuk giysilerinde gri-kırmızı, turuncu-kahverengi tonlarıyla yapılan kontrastlara ilgi büyük. Pamuklu kumaştan boğazlılar, hırkalar favoriler arasında. Çizgili, üst üste giyilen sweatshirtler, bol kesimli jeanler ve yakası kürklü kot ceketler de çok moda.

Babalarının izinden giden erkek çocukları çizgili, kareli gömleklerin üzerine baklava desenli süveterleri tercih ediyor. Hemen hemen tüm markaların koleksiyonlarında bu ürünlere rastlamak mümkün.

Ayrıca erkeklerdeki asker modasının bir yansıması olan çok cepli, bol kesimli pantolonlar da var. Kemer, şapka, atkı, bere gibi aksesuarları erkekler de en az kızlar kadar kullanabiliyorlar.

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA