Kategoriler

Bebek İsteyen Çiftler

                                                          BEBEK İSTEYEN ÇİFTLER

                     Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin her ikisinin de aynı fikirde olması gerekir. Hem fiziksel, hem de ruhsal açıdan ebeveyn olmaya hazır her birey ortada bir sağlık sorunu yoksa hayallerine kavuşabilir.

                    Ebeveyn olmak ve getirdiği sorumlulukları almak için kendinizi hazır hissediyorsanız öncellikle bir uzmana başvurmalısınız. Tabii plansız sürpriz bir şekilde gelişen bir hamilelik yaşıyorsanız bunun için söylenecek pek bir şey yok ama planlı ve bilinçli bir şekilde çocuk sahibi olmak istiyorsanız bir uzmandan yardım almalısınız. Hamile kalmadan önce neden doktora gidilir diyebilirsiniz. Genelde hamile kalındıktan sonra doktora gidileceğine dair yanlış bir inanış vardır. Oysaki folik asit alımının gebelikten 6 ay önce başlanması bebeğin sağlığı için çok önemlidir.  Annede bebeği etkileyecek bir hastalık ya da eşler arasında kan uyuşmazlığı varsa bu durumun önceden belirlenmesi çok önemlidir. Ebeveynlerden biri çocuk fikrine sıcak bakmıyorsa bu sorun olabilir. Anne ya da baba olmaya hazır olmayan bir çiftin bu durumu bir kez daha düşünmeleri gerekecektir.

                 Sağlık sorunlarından ötürü ülkemizde çocuk sahibi olamayan çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Tüp bebek yöntemi ile artık bu durum sorun olmaktan çıksa da yinede çeşitli sorunlar yüzünden hayallerine kavuşamayan birçok ebeveyn var.  Gelişen teknoloji ve hayat şartları her geçen gün ilerliyor. Bu sorundan muzdarip ebeveynler her yolu denemeye devam ederken evlat edinme konusuna da sıcak bakanlar var. Tüm yöntemleri deneyip sonuç alamayan çiftler evlat edinmeye karar veriyorlar. Çiftin yaşı maddi durumu aile olmaya hazır olup olmadığı araştırılan çiftelere bu hak ülkemizde tanınmıştır.

                 Bir bebeğin sorumluluğunu alabilecek her çift şartlar ne olursa olsun evlat sahibi olabilir. Sağlıklı, bilinçli nesiller yetiştirmek istiyorsak, buna öncelikle kendimizden başlamalıyız.

                  

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA