Kategoriler

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Dünyaya geldiğimizde daha bebek iken gözlerimizi açar açmaz etrafımızdakileri hissetmeye çalışır, yemeyi, içmeyi, emeklemeyi, yürümeyi, koşmayı, konuşmayı öğrenir ve çevremizi algılamaya çalışırız. Tüm çabalarımıza rağmen her zaman yardıma muhtacızdır. Yaşamımızdaki ilk yardımcılarımız annemiz, babamız, abla, abi, anneanne ve dedemizdir.

Büyüdükçe bilgilenme sürecini de beraber yaşarız. Gelişimimizi tamamlamamız için ailemiz dışında da eğitim ve öğretim almamız gerekmektedir. Okul ve öğretmen kavramlarının hayatımıza girmesiyle eksik olan bilgi, eğitim ve öğretimimize bu sayede devam ederiz.

İnsan için gelişmenin ve ilerlemenin temel şartı eğitim ve öğretimdir. Bundan dolayı öğretmenlerin, eğitmen ve öğreticilerin toplum yaşamında ki yeri çok önemli ve büyüktür.

Bizler birer minnet ifadesi olarak her yıl 24 Kasım da onlara senede bir gün de olsa teşekkür ediyor onları kutluyoruz. Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı ve sevgiyi dile getirmek için bu günü fırsat bilmeliyiz.

Sevgili Öğretmenlerimiz;

Çok özel, Çok yüce bir mesleğin sahibisiniz. Bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sevgi dolu, fedakar bir meslek. Sınırları okul ve sınıf duvarları ile çizilemeyecek, zil ile başlayıp bitmeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren kutsal bir görev.

Öğretmenlerimiz gününüz kutlu, hayatınız hep ama hep mutlu olsun…Ellerinizi sevgimle öpüyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Huriye VARDAR

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA