Kategoriler

Babalar İçin

Babalar İçin

Babalar İçin

Baba; güç, otorite, aynı zamanda şefkat ve sevginin simgesi olmuştur. Bazen belki kızdılar ama en çok ta sevdiler onları. Onların aramızdaki varlığı bizleri hep mutlu etti. Onlar, bizimle oldukları sürece hep kendimizi güvende ve mutlu hissettik. Hep bize bir şey olmaz dedik. Onlar bizim için çok kıymetli ve oldukça değerlidirler. Babalarımız, bizler için önem arz ediyor. Ve onlar için yapmamız gereken, yaşlılıklarında mutlu olmalarını sağlamaktır. En büyük amacımız bu olmalıdır. Tamda bu noktada imdadına yetişiyoruz babalarımızın. Babalarımıza en güzel hizmeti evlat olarak bizler verebiliriz. Bizim mutluluğumuz için babalarımızın da mutlu olmaları gerekiyor. Ve onları biz mutlu edebiliriz. Onlar Bizlerin mutluluğu için çalışıyorlar. Bizlerde onlar için en güzel şekilde çalışmalı ve çaba sarfetmeliyiz.

Babalarımız, yıllarca bizler için çalışarak hizmet ettiler. Hiç ses çıkartmadan bizim her istek ve arzumuzu yerine getiriyorlar. Bunu yaparken hiçbir şekilde bizlere minnet etmeden yapıyorlar bunu. Sevgi ve şefkatlerini bizlere verirken kesinlikle fedakârlık yapmaktan kaçınmıyorlar. Mutluluğumuz için her şeyi yapan babalarımızı bizlerde mutlu edebilmek için bir şeyler yapmalı, onlara tüm çabamızla en güzelini hak ettiklerini hissettirmeliyiz. Babalarımızın mutluluğu için uğraşmalıyız. Babalarımız mutlu olursa bizde mutlu oluruz. Her şeyin en iyisi babalarımız için olmalıdır. Onlar olduğu sürece bizler de var olacağız. Mutlu olmak ve mutlu etmek için hayatta ki hiç bir tercihimiz babalarımızdan değerli olmamalıdır. Ve bizim için değerli olan her şey onlar içinde değerlidir. Babalarımızı şımartalım, bir kereliğine de olsa onları mutlu etmeye çalışalım, onlar bunu hak ediyorlar. Bizler de bu mutluluğu onlara çok görmemeliyiz. Ve babalarımıza sürprizler yapmayı da unutmayalım.

4.5 5 2
YORUM YAP ve PUANLA
YORUMLAR
  • Biz babaları unutmadığınız için teşekkürler :) Bir çocuğun hayatında baba kavramı en önemli kavramlardan biri. Zira benim babam benim kahramanım ve idolümdü Allah rahmet etlesin.Hasan dost